Електронні підручники

Посилання на електронні підручники є на сайті гімназії, на головній сторінці

http://gymnasium144.edu.kh.ua/

Це саме ті підручники, ща якими буде вчитися гімназія цей навчальний рік (2022/2023).

Нагадую, що у зв’язку з війною усі класи будуть вчитися у режимі онлайн (дистанційно).

Підручники

​У зв’язку з подовженням воєнного стану в Україні, 1 вересня 2022 року EdPro відкриє до 31 грудня безоплатний доступ до електронних підручників. На цей термін буде також надано безоплатний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері.

Школярам необхідно мати доступ до україномовного контенту та програмних засобів, що допомагають продовжувати освіту незалежно від місця перебування здобувачів і викликів воєнного часу.

EdPro від початку війни надали всім користувачам з України безоплатний доступ до вересня 2022 року, що дозволило вчителям проводити дистанційне навчання за створеними в Україні електронними підручниками та використовувати україномовний мультимедійний контент.

https://ua.mozaweb.com/

Від Харківської Міськради

До перших класів закладів загальної середньої освіти міста Харкова записали близько 7 тис. дітей.

Про це сьогодні, 12 серпня, в ефірі національного телемарафону повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

За його словами, 1 вересня з метою безпеки дітей школи не відкриють, і навчання проходитиме дистанційно. За його словами, педагоги зараз зайняті тим, щоби розробити цікаву програму навчання для школярів початкових класів.

«Російський агресор вкрав у дітей та батьків важливий день, бо 1 вересня залишається у пам’яті на все життя. Проте, ми розробляємо програму, щоб навчати дітей, можливо, в ігровій формі», – повідомив мер Харкова.

Також, за його словами, поки Харків зазнає обстрілів, у місті не відкриватимуть дитячі садочки.

Україномовний контент на YouTube для підлітків та дорослих

Попередні добірки каналів з україномовним контентом для наймолодших ( https://bit.ly/3zstI7s ) та дошкільнят і молодших школярів ( https://bit.ly/3Q5Xsy0 ) стали корисним інструментом у скарбничці батьків і педагогів☺️

Саме тому продовжуємо наповнювати колекцію україномовних каналів із пізнавальним контентом.

Сьогодні пропоную добірку каналів на платформі YouTube із україномовним контентом, який буде цікавим для дорослих та учнів старшої школи, стане корисним при підготовці до іспитів у їх навчанні.

Переконана, що добірка принесе задоволення для усіх, хто нею скористається!)

✅ Наука та освіта:

1️⃣Alpha Centauri.

Канал створений групою ентузіастів, які перекладають зарубіжні наукові ролики українською мовою.

Головна мета проєкту — популяризація науки і розвиток наукової думки.

https://youtube.com/c/AlphaCentauriUkraine

2️⃣ NEED / science & education.

Автори каналу пояснюють звичні або нові явища крізь призму науки. NEED science & education транслює інформацію по основних 3 напрямках: соціоформуючий (політологія, економіка, філософія та культурологія); розуміння світу (математика, фізика, біологія, хімія та історія); розуміння себе (біологія людини, медицина, психологія).

https://www.youtube.com/c/NecessaryEducation/

3️⃣ LearningUa.

Наука простими словами. На каналі можна знайти відео із дослідами, науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики.

https://youtube.com/c/Learningua

4️⃣ Enjoy The Science.

Незвичайний канал, в якому поєднані різнопланові відео. Там зустрінете ролики з тем: психологія, біологія, філологія, література, культура. Буде цікавим для старших дітей та дорослих.

https://youtube.com/c/EnjoyTheScience

5️⃣ Цікава наука.

Автором каналу є вчитель фізики з м. Рівне. На каналі доступна велика кількість науково-популярних та освітніх відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою.

https://youtube.com/c/cikavanauka

6️⃣ Клятий раціоналіст.

Канал пропонує науково-популярний контент. Автор проєкту розвінчує міфи, просуває науковий світогляд, скептицизм, раціоналізм і здоровий ґлузд, ділиться доказовими лайфхаками й запрошує відомих вчених.

https://www.youtube.com/channel/UCioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA/

7️⃣ toBeUkrainian – Переклади українською.

На каналі викладаються іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою, щоб тренувати англійську та рідну мову. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нуднини, стають улюбленими.

https://www.youtube.com/channel/UCpFKlj193lNquqj4vyY2qyA/

8️⃣ Tokar.ua.

Канал присвячений космосу, технологіям та винаходам: простими словами пояснюються складні технології. А ще на каналі виходять відео про те, як влаштована Вікіпедія, про цифрову безпеку, про те, як функціонує сонячна система і приділяють увагу українській (і не тільки) історії.

https://www.youtube.com/c/Tokarua/

9️⃣ Записник – наука, творчість і навчання українською.

На даному каналі Ви знайдете: цікаві факти, топи; уроки математики та інформатики; документальні та пізнавальні фільми; анімаційні фільми та багато іншого; DIY проекти.

https://www.youtube.com/channel/UCblp9ukQEofvyEqj9k-0KvQ/

1️⃣0️⃣ Твоя Підпільна Гуманітарка.

Назва вичерпно пояснює суть проєкту: на цьому каналі Ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Ясна річ, таке вільне формулювання розв’язує авторам руки у виборі теми, які обіцяють, що буде цікаво.

https://www.youtube.com/…/%D0%A2%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D0…/

1️⃣1️⃣ Наука для дітей.

Про науку доступно дітям від фанатів наукової програми Галілео.

https://youtube.com/channel/UC8ZuuwAk3qk_GcXY1tzDSfQ

1️⃣2️⃣ UA dokumental.

Документальні, історичні та науково-популярні фільми, які озвучені українською мовою.

https://youtube.com/channel/UCneebYPhukJW4ykV7ZMtVlw

1️⃣3️⃣ Докфільм HD.

Канал з кращими документальними фільмами. Автори каналу не обмежуються однією темою. На каналі можуть бути фільми різної тематики: від історії до кіно, від техніки до живої природи.

https://www.youtube.com/channel/UCLnxnSCtkQGaY746aNHSSZw/

1️⃣4️⃣ Наука та Всесвіт.

На каналі переклади і озвучення українською мовою науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи.

https://youtube.com/channel/UC9gDR8zmbMhgEULgXipm3OA

✅ Українська мова та література:

1️⃣5️⃣ Амбасадорка української КУЛІКОВА Ольга.

Авторка каналу робить українську мову живою, сучасною, модною, а також просто і зрозуміло пояснює літературу. На каналі можна знайти ролики про фразеологізми та фонетику, біографію письменників, літературні твори шкільної програми та багато іншого.

https://www.youtube.com/channel/UCokkq8IciTwdX3cnfxsBhiQ/

1️⃣6️⃣ дисКурс.

Вивчати українську мову – легко й цікаво! Саме це автори каналу хочуть довести своїми відео.

https://www.youtube.com/…/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%9A%D1…/

1️⃣7️⃣ на всі двісті.

Підготовка до ЗНО з української мови.

https://www.youtube.com/…/%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1…/

1️⃣8️⃣ ідея олександрівна.

На каналі авторка розповідає цікаве та нестандартне про мову та літературу, але не тільки. Бо філологія – це не тільки про зубріння правил чи викладання в школі. Це стан душі, яким дуже хочеться поділитися з людьми.

https://www.youtube.com/c/ideyaolexandrivna/

✅ Англійська мова:

1️⃣9️⃣ English for Everybody.

100 відеоуроків англійської з нуля.

Автор каналу запрошує усіх, хто почав, продовжує або закінчив вивчення англійської мови! На каналі викладаються навчальні відеоролики для різних рівнів — від початківців до proficient.

https://www.youtube.com/c/Jukol_English/

2️⃣0️⃣ Англійська по-простому.

Застовником каналу є учитель англійської мови, який живе в Лондоні. Канал створено, аби замість стереотипних та традиційних підходів у вивченні англійської застосовувати щось нове для України, що широко використовується за кордоном.

https://www.youtube.com/c/RalfVirst/

✅Підготовка до іспитів:

2️⃣1️⃣ iLearn.

Безкоштовна освітня гейміфікована платформа громадської спілки «Освіторія» для підготовки до НМТ, ЗНО та ДПА, на якій Ви знайдете вебінари, онлайн-курси, тести та зможете попрактикуватись.

https://www.youtube.com/c/iLearnUA/

2️⃣2️⃣ Skileo – школа майбутнього.

Команда платформи вирішила безкоштовно надати уроки з підготовки до ЗНО, а також повні курси з Premiere Pro, щоб навчання проходило легше та цікавіше.

https://www.youtube.com/channel/UCAVb1hGLtTYT6XvDLj1U4FQ/

✅Історія:

2️⃣3️⃣ Історія без міфів.

Канал про історію України та світу без прикрас та фальсифікацій. Експертами відео виступають фахові історики, а тематика випусків охоплює всі періоди й висвітлює політичну, військову, економічну історію, історію міжнародних відносин, історію культури, мистецтва і спорту, біографії видатних особистостей.

Мета проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.

Щотижня на каналі виходить 2 нових відео: «Історія без міфів» та «10 запитань історику».

https://www.youtube.com/…/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1…/

2️⃣4️⃣ Kozak UA.

Канал надає інформацію про визначні події в історії України та світу, висвітлює цікаві факти про видатних постатей, веде просвітницьку роботу щодо подолання стереотипів, нав’язаних українцям за часів Російської імперії та СРСР.

https://www.youtube.com/user/sh2v2n/

2️⃣5️⃣ WAS: Популярна історія.

Автори каналу готують відео про маловідому історія, а також ролики про яскравих історичних персонажів і добірки найзначніших подій.

https://www.youtube.com/c/WAS_UA/

2️⃣6️⃣ Історична правда.

Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані разом із іншими дослідниками перенесуть Вас до найрізноманітніших епох української історії. На каналі Ви знайдете інтерв’ю з дисидентами. Відео розкривають деталі побуту, їжі, одягу та звичок, завдяки чому Ви зможете побувати в середньовіччі, прожити один день на Запорізькій Січі чи в повстанській криївці.

https://www.youtube.com/…/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1…/

2️⃣7️⃣ Історія для дорослих.

Автор каналу розповідає невідомі історії про відомих людей. Ким вони були, що їли, в кого закохувалися і чому страждали? Як їхні особисті пристрасті змінювали наше з вами минуле й творили історію, яку ми знаємо? Канал «Історія для дорослих» знову зробить минуле великим і цікавим!

https://www.youtube.com/…/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1…/

2️⃣8️⃣ Локальна історія.

Основною цінністю для авторів каналу є українська ідентичність – те, заради чого треба знати та розуміти минуле. Автори руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством.

https://www.youtube.com/c/LOCALHISTORYua/

2️⃣9️⃣ імені Т. Г. Шевченка.

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Ведучі: Брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

https://www.youtube.com/channel/UC1Q2MLy0DEswY-1ZheTcYig/

3️⃣0️⃣ Олег Харченко.

Короткі ролики із курсу шкільної історії.

https://www.youtube.com/channel/UCDaxcB0q9Us5qaiIkw3myRg/

✅ Біологія:

3️⃣1️⃣ Tetiana Chychkovska.

Біологія глобально та детально. На каналі можна знайти безліч відео про еволюцію, органічні сполуки, віруси та бактерії, репродукцію організмів, традиційні та сучасні біотехнології, методи біологічних досліджень, задачі з генетики та молекулярної біології.

Відеоуроки допоможуть опанувати учням шкільну програму, а випускникам – підготуватися до ЗНО з біології.

https://www.youtube.com/channel/UCvcdUaQnYBLFwAs1d7CgQ8g

3️⃣2️⃣ Довколаботаніка.

Канал веде кандидат біологічних наук, який є автором книжок «Рослини-прибульці» та «Фрукти проти овочів». Науковець популяризує ботаніку.

https://www.youtube.com/…/%D0%94%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0…/

3️⃣3️⃣ Руда Біологія Ольга Халепа.

Біологічний навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Вчителька біології мотивує учнів вивчати предмет весело, легко та доступно.

https://www.youtube.com/…/%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0…/

3️⃣4️⃣ Руслана Барко.

Уроки біології, природознавства, хімії у цікавих роликах.

https://www.youtube.com/channel/UCVWM4Vx3eYpXobvt22xmHBA/

✅ Математика, економіка, фізика:

3️⃣5️⃣ Топ Школа.

Відеоуроки з математики з 4 по 11 клас та трішечки фізики.

На каналі на даний момент вже випущено понад 320 відеоуроків. Всі уроки авторські. Відповідають навчальній програмі. Зроблені у вигляді презентацій, містять теоретичну частину, розв’язання прикладів і проходження тестування по темі, що вивчається.

https://www.youtube.com/…/%D0%A2%D0%BE%D0%BF%D0%A8%D0…/

3️⃣6️⃣ Ціна Держави.

Мета каналу: оживити такі нудні й далекі від людей цифри та дати можливість кожному досконально розібратися, куди йдуть його податки.

https://www.youtube.com/…/%D0%A6%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0…/

✅ Географія та подорожі:

3️⃣7️⃣ Ukraїner.

Канал про експедиції та подорожі Україною, відкриття, антропологію та етнографію.

https://www.youtube.com/c/ukrainernet/

3️⃣8️⃣ Книга-мандрівка. Україна.

«Смачний» канал, контент якого побудований у стилі мультсеріалу, який заснований на реальних подіях. Прекрасний варіант знайомства з історією.

https://youtube.com/…/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0…

3️⃣9️⃣ Відвідати всі країни.

Автори люблять шукати та досліджувати в самостійних мандрах традиційну, автентичну, цікаву їжу притаманну різним країнам, а також поглиблюються в регіони і міста України, щоб розкрити всю її смачну різноманітність.

https://www.youtube.com/c/Gotothegoal/

4️⃣0️⃣ Гуцулендія.

Спочатку автор каналу поставив собі за мету щороку відвідувати хоча б три країни, аби до кінця життя відвідати 200 країн, але через пандемію відкрив для себе подорожі унікальними місцями України. Щотижня дослідники організовують експедиції в різноманітні високогірні села, де дізнаються більше про культуру та традиції наших предків, шукають мольфарів, майстрів народного побуту, музикантів на просто колоритних людей.

https://www.youtube.com/channel/UCitMiCoNhTBmrEEY9DYEi8w/

4️⃣1️⃣ Двоколісні хроніки.

Навколо світу на велосипедах всією сім’єю!

«Двоколісні хроніки» – це реальна подорож та справжні пригоди, а не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою. Відео на каналі публікуються від 2014 року, а від лютого 2017-го транслюються на телебаченні.

https://www.youtube.com/c/DvokolisniHroniky/

4️⃣2️⃣ Хащі.

«Хащі» – відеопроєкт, котрий дозволяє та навіть змушує поглянути на Україну по-іншому; проєкт, котрий показує провінційне українське закулісся, якого зазвичай всі інші уникають, соромляться чи просто не помічають.

https://www.youtube.com/c/%D0%A5%D0%B0%D1%89%D1%962020/

Враховуючи актуальність добірки для молодших споживачів пізнавального контенту, щиро сподіваюся що дана добірка стане актуальною альтернативною для російськомовного інформаційного наповнення.

А, можливо, Ви маєте ще якийсь цікавий канал, який охоче прийме нових підписників?)

Діліться!

© Анна Романик

https://www.facebook.com/psy.anna.romanyk